
Uprawa roślin na zewnątrz jest popularną techniką ogrodniczą, którą zna większość ludzi zajmujących się roślinami domowymi lub ogrodami warzywnymi.
Stosowanie technik, takich jak podlewanie od góry, głębokie nawadnianie lub knot to realne metody podlewania roślin. Możesz użyć organicznej, kompostowanej gleby lub gleby kupionej w sklepie z dodatkiem płynnych składników odżywczych. Jeśli uprawiasz konopie indyjskie, możesz również zdecydować się na kompletne zestawy uprawowe do marihuany. Przy zakupie gleby w sklepie, użyj organicznych składników odżywczych i zacznij dodawać je około trzech tygodni w fazie wegetacji. W przypadku syntetycznych składników odżywczych należy je regularnie wypłukiwać. Zalej glebę taką ilością świeżej wody, jaką może wytrzymać i pozostaw ją na kilka minut, aby umożliwić pobranie składników odżywczych, a następnie zalej ją ponownie, aby usunąć składniki odżywcze z rośliny. Zawsze pamiętaj, że mniej znaczy więcej w przypadku nieorganicznych składników odżywczych. Jeśli dodajesz składniki odżywcze, dobrą zasadą jest dodawanie ich mniej więcej raz w tygodniu dla zdrowego i prawidłowego wzrostu.
Korzyścią dla uprawy na zewnątrz jest to, że jeśli masz dobrze zbudowaną glebę podstawową, nie ma potrzeby dodawania składników odżywczych przez cały cykl życia rośliny.
To oznacza mniej pracy, ale jest również prawdopodobne, że wzrosną również profile zapachowe i smakowe pąków. Częstym błędem podczas uprawy konopi jest nadmierne podlewanie. Poczekaj, aby podlewać rośliny, aż pierwsze trzy cale lub mniej więcej głębokość gleby wyschną. Możesz zmierzyć swoją glebę, wyciągając pojemnik, w którym się znajduje, lekko na zewnątrz. Brak sprawdzania pH po zmieszaniu składników odżywczych lub zbyt częste stosowanie składników odżywczych to również częste błędy, których powinieneś unikać. Możesz również wybrać gotowe zestawy nawozów do konopi indyjskich. Najważniejszą wskazówką dotyczącą uprawy jest codzienne sprawdzanie roślin konopi. Podobnie jak w przypadku wielu procesów, najłatwiejszym sposobem rozwiązania problemu jest jak najwcześniejsze jego wykrycie.